Enter your keyword

Hindistan Cevizi Yağlı Enerji Topları Tatifi

Hindistan Cevizi Yağlı Enerji Topları Tatifi

Hindistancevizi yağlı enerji toplarının tarifi aşağıdaki gibidir

Gerekli malzemeler:

Blendır, Bir bardak Hindistancevizi, beş kaşık hindistancevizi yağı, yarım bardak kakao, Bir çay kaşığın vanilya, yağlı pişirme kağıdı, üç yemek kaşıı bal, yarım bardak biter çikolata.

İlk olarak bilendirın içine hindistancevizi ve hindistancevizi yağı’nı koysrak üzerine vanilya, bal İlave ederek hepsini bir dakikalığına karıştırın. Karışım hazırlandıktan sonra yağlı kağıdın üzerine bir tatlı kaşığın yardımı ile ufak yuvarlaklar halinde koyun. Buzdolabına koyarak yaklaşık 2 saat bekletin. Hindistancevizi Topları yeterince soğuduğunda hindistancevizi yağının da donması ile beraber sertleşecektir, soğuk topların üzerine hindistancevizi yağı ve kakao ile hazırladığınız Sıcak çikolata karışımını dilediğiniz biçimde üzerine dökebilirsiniz. Sıcak çikolata soğuk enerji toplarını üzerinde hızlıca donacaktır. Eğer yaz aylarındaysanız buzdolabında hemen dondura biliriz.

Sıcak çikolata karışımının tarifi ise:

Yarım bardak hindistancevizi yağı

Beş yemek kaşıgı kakao

Altı kaşık bal

Benmari usulü ile tüm malzemeleri sıcak su dolu bir kasenin üzerine oturttuğunuz kase içerisinde karıştırarak hazırlayabilirsiniz.

Tarif BLOG.paleohacks.com dan seçilmiştir, orijinal halini inceleyebilirsiniz.

Hidden Botanics Hindistan Cevizi yağlarını incelemek isterseniz:

Floral Stylist & Photographer & VEGAN , CoFounder of Hidden Botanics

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: